יוצאים מהקופסא

אפליקציות האוגמנטד ריאליטי של חברת BIM מעניקות למשחקי הילדים המסורתיים אפקט מפתיע

למשחקי הילדים ישנה חשיבות גדולה ומעבר לחוויית המשחק השגרתית שכל ילד מקבל בגן, עם חברים או הורים, ישנם יתרונות חינוכיים משמעותיים. המשחקים מעודדים את הילד לפיתוח יכולות חשיבה, פיתוח דמיון, התמודדות עם קונפליקטים, הישרדות חברתית, פתרון בעיות, אלתור, קביעת כללים וסדר ועוד.

בעידן המודרני, בו ילדים נמצאים בעיקר מול מסכי המחשב והמכשירים הניידים, קשה מאוד להביא אותם לידי עניין במשחקים המסורתיים. בעיני ההורים המודאגים משחקי הקופסא, החשיבה והפאזלים הולכים ומפנים את מקומם לטובת דמויות קופצניות על המסך, תחרויות מכוניות, קרבות, או הרפתקאות, כאשר הדברים היחידים שנעים במקרה הטוב הם האצבע של הילד על המסך ועיניו המשתאות.

עם זאת, חשוב לזכור שלמשחקי המחשב ישנו גם ערך לימודי וככל שהטכנולוגיה מתפתחת, המשחקים הופכים מורכבים ומרתקים יותר, דבר המעודד אצל הילד פיתוח יכולות חשיבה גבוהות. הרעיון הוא למצוא את השילוב הנכון בין טכנולוגיה לחינוך וליצור משחקים שיתרמו לפיתוח מיומנויות למידה ויעשירו את עולמם של הילדים בכלים מתקדמים. אפליקציות המשחקים החדשניות המבוססות אוגמנטד ריאליטי או וירטואל ריאליטי כוללות מגוון של פיתוחים טכנולוגיים שמאפשרים חוויית למידה מעניינת התורמת לפיתוח יכולות חשובות בקרב הילדים ובהם יצירתיות, אסטרטגיה, תחרותיות, מודעות ושמירה על כללי המשחק ועוד. כלים אלו משמשים את הילדים גם בסיטואציות החברתיות שלהם בגן או בביה"ס ומעצימים את תחושת ההצלחה.

חברת BIM אשר שמה לה למטרה לשלב באופן ייחודי בין המטרות החינוכיות לעולם אפליקציות המשחק מצאה את שביל הזהב אל ליבם של הילדים והמחנכים כאחד ופיתחה משחקים לימודיים המשלבים את טכנולוגיית המציאות הרבודה – אוגמנטד ריאליטי.